GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2023 11:05

Rotary’den Adıyaman’a Mobil Diş Kliniği Desteği

Rotary 2440. Bölge Federasyonu, Uluslararası Rotary tarafından sağlanan Deprem Fonundan yararlanarak temin ettiği Mobil Diş Kliniğini Adıyaman Sağlık İl Müdürlüğüne teslim etti.

Rotary’den Adıyaman’a Mobil Diş Kliniği Desteği

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminin ardından yaraların sarılmaya devam ettiği Adıyaman’da Rotary toplumsal projeler ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Eğitim ve Sağlık alanında çok önemli projelerin hayata geçirildiğine dikkat çeken Uluslararası Rotary 244. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren;” Dünyaya Umut Ol, sloganı ile çıktığımız bu yolda özellikle Adıyamanlı kardeşlerimize de umut olmaya devam ediyoruz. Depremin ilk gününden buyana Adıyaman ve diğer illerde halkımızın acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak ve depremde zarar gören okul, sağlık merkezleri, hastaneler ve yaşam alanlarındaki toplumsal ihtiyaçların giderilmesi için Uluslararası Rotary Deprem Fonu kullanılmak sureti ile birçok projeye imza attık. Türkiye genelindeki bütün Rotary kulüplerimiz âdete bölgeye yardım edebilmek için bütün enerjilerini sonuna kadar kullandı. Birçok konteyner kentte yüzlerce aileyi barınma sorunundan kurtardık. Okullar yaptık, çadırlar dağıttık, giyecek ve gıda yardımlarımız her zaman devam etti. Her şeyin başı sağlık diyerek Adıyaman’a Mobil Diş Kliniği yaptırdık ve bugün il Sağlık Müdürümüz Dr. Erdoğan Öz’e teslim ettik. Önümüzdeki günlerde yine bir Mobil Sağlık Merkezini de halkımıza hizmet vermesi ve şifa dağıtması dileği ile Adıyaman’a getirip teslim edeceğiz. Amacımız bu zor günleri hep birlikte el ele vererek aşmaya çalışmak. Bizler Rotary 2440. Bölge Federasyonuna bağlı Varyant Rotary Kulübümüzün de kardeş kulübü olan Nemrut Rotary Kulübüne gönülden teşekkür ediyoruz. Eğer onlar Adıyaman’da olmasaydı Adıyaman’ın neye ve nelere ihtiyacı var bilemezdik. Ancak onlar bu kentin bütün sorunlarını ve ihtiyaçlarını sürekli bizimle paylaşıyor. Bizler de elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası Rotary 244. Bölge Federasyon Başkanı Ayda Özeren, Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Nas, Nemrut Rotary Kulübü Sekreteri, Kerem Oranlı, Kurucu Başkan Yaşar Koca ile Rotaryenler ve İl Sağlık Müdürü  Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Dr. Ali Kaplan Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen devir teslim imza töreninin ardından Mobil Diş Kliniğinde incelemelerde bulunarak hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

AdminAdmin