GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2023 20:13

Mimar Abdullah Akbaş Mimarlar Odası Başkanı Seçildi

TMMOB Mimarlar odası Adıyaman Şubesi gerçekleştirildiği genel kurul süreciyle 2023 – 2025 yılları arasında görev yapacak 9. Dönem Yönetim Kurulunu seçti.

Mimar Abdullah Akbaş Mimarlar Odası Başkanı Seçildi

Mimarlar odası Adıyaman şubesi seçimlerine tek liste katıldı. 9. Dönem olağan genel kurulu kapsamında ilk olarak 6 şubat depremi sonrası şehirleşme konusu dile getirildi. İlimizde birlik ve beraberlik mesajları verildi. 9. Dönem yönetim kurulu çalışmalarına ilişkin görüşler dile getirildi öneri ve talepler sunuldu.

26 Kasım Pazar günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılan oy verme işlemi sonucunda seçime ‘’ Toplum hizmetinde mimarlık’’ şiarı ile katılan ve ülkemizin doğal tarihi, sosyal ve kültürel değerlenişi ve mimarlık kültürünü toplumun gündemine taşımayı kentsel sorunlara karşı mimarlık ve kent dayanışma ortamlarını desteklemeyi kent dayanışması ortamlarının kurumsallaşmasına ve yaygınlaştırılmasına destek vermeyi ve mimarlığın topluma  ilerici, aydınlık, yaratıcı, yüzünü hayata taşıyabilmesi hedefleyen bir program çerçevesinde seçimlere katılan Mimar Abdullah Akbaş mimarlar odası başkanı seçildi.

Mimarlar Odası Başkanı Abdullah Akbaş; Bu süreçte katkı ve destek veren tüm meslektaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.

AdminAdmin