SİYASET
Giriş Tarihi : 05-07-2023 09:58

Milletvekili Tutdere; Deprem İllerinde Acı ve Gözyaşı Dinmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere İktidara Seslendi: Kiracılara Ne Zaman Konteyner Vereceksiniz

Milletvekili Tutdere; Deprem İllerinde Acı ve Gözyaşı Dinmiyor

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yerinden söz alarak depremzedelerin sorunlarını gündeme getirdi. Tutdere kiracı depremzede bir annenin sözlerini olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda okudu, iktidara çözüm için çağrıda bulundu.

“Deprem illerinde acı ve gözyaşı dinmiyor”
Deprem bölgelerindeki eksikliklere dikkat çekerek “İktidarın iş bilmezliği, ilgili bakanlıkların koordinasyon eksiklikleri nedeniyle Adıyaman başta olmak üzere deprem illerinde acı ve gözyaşı dinmiyor, mağduriyet aynen devam ediyor.” diyen Tutdere, “Ben buradan kiracı bir annenin mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Eşim vefat etti, 2 çocuğumla birlikte sokakta kaldım, şu anda çadırda kalıyoruz ancak buradan da bizi çıkaracaklar. Ben kadın başıma ne yapacağım? Peki, biz kiracılar ne olacağız ne yapacağız’ diyor.” ifadelerini kullandı.

“Kiracılar adına hükumete seslendi”
Depremzede kiracıların mağduriyetlerin giderilmesi için hükümete seslenen Milletvekili Tutdere, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden tüm kiracılar adına hükümete soruyorum: Kiracıların durumu ne olacak, kiracılara konteynerleri ne zaman vereceksiniz, kiracıların artan kira fiyatları nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri gidermek için gerekli yasal çalışmaları ne zaman yapacaksınız?” diye sordu.

AdminAdmin