SİYASET
Giriş Tarihi : 05-01-2024 12:12

Milletvekili Dr. İshak ŞAN, Konutlar Teslim İçin Hazır

Adıyaman Milletvekili Dr. İshak Şan, Mecliste bütçe görüşmelerinin sona ermesi sonrası memleketi Adıyaman’a gelerek Kahta ilçesinde yapılan ve devam etmekte olan projeler ile ilgili ziyaretlerde bulunarak son durumları hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Dr. İshak ŞAN, Konutlar Teslim İçin Hazır

Ak Parti İl Başkanı Emrah Bulucu ve Kahta Ak Parti İlçe Osman Çetinkaya ile birlikte Kahta’da yapımı devam eden deprem konutlarını gezen Milletvekili Dr. İshak Şan, yetkililerden gelinen süreç ile ilgili bilgiler aldı. Milletvekili Dr. İshak Şan, Ak Parti iktidarı olarak hiçbir vatandaşını mağdur etmeden, güvenli ve sağlam konutlarına kavuşturana kadar durmadan yorulmadan çalışacaklarını ifade etti. Kahta’da yapımı devam 1680 konut içerisinden 540 deprem konutunun teslim için hazır olduğunu ve en yakın zamanda yapılacak olan kura çekimi sonrası hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.”

Daha Sonra Ak Parti İl Başkanı Emrah Bulucu ile birlikte yüzde 85’i tamamlanan ve 15 Mart’ta hizmete açılacak olan Kahta-Diyarbakır yolunda ki çalışmaları yerinde inceleyen Şan, burada yaptığı açıklamada; Adıyaman’ımızın ulaşım anlamında büyük bir sıkıntısını giderecek olan Kahta-Diyarbakır yolunda ki çalışmalarda sona gelindi. İnşallah 15 Mart itibariyle halkımızın hizmetine sunmayı planlamaktayız. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Adıyaman Milletvekili Dr. İshak Şan ve beraberinde ki heyet daha sonra yapımı devam eden ve 1 ay içerisinde hizmete sunulacak Kahta Spor Kompleksi ile yakın zamanda hizmete sunulacak Ağız ve Diş sağlığı merkezinde incelemelerde bulundular.

Spor Kompleksi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Şan; Spor Kompleksimiz, Kahta’nın gençlik ve spor alanındaki potansiyeline büyük katkılar sunacak bir yapıya sahip. Buradaki amacımız, gençlerimiz eğitim görürken aynı zamanda da sosyal ihtiyaçlarını da karışlasınlar. Her yönü ile gelişen donanımlı bir gençliğin temelini oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda 26 dönüm alanda inşa edilen Kahta Spor Kompleksi’nde 2 bin 500 kişilik çok amaçlı salon, yarı olimpik havuz, antrenman salonları, güreş salonu, masa tenisi salonu, karate salonu, satranç odaları, bilardo salonu ve daha birçok sosyal aktivite birimi yer alacak.” İfadelerini kullandı.

 

 

AdminAdmin