GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2024 09:44

Kısayol’dan  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Siyasetçi ve İş kadını Halime Kısayol; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Kısayol’dan  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Siyasetçi ve İş kadını Halime Kısayol; “Gazetecilik mesleğini özveriyle icra eden, doğruluktan ve tarafsızlıktan ödün vermeyen değerli gazetecilerimiz, toplumun vicdanında önemli bir yer edinmekte, toplumun nabzını tutan ve bilgiye ulaşmamıza yardımcı olan önemli bir köprü görevi görmektedir.

Bu kutsal görevi yerine getirirken sıklıkla zorluklarla karşılaşırlar. Bu zorluklar gazetecilik mesleğini icra edenleri cesaretlerinden asla ödün vermeyecekleri bir yola yönlendirebilir. Bu özel gün, basın özgürlüğüne yapılan her türlü müdahaleye karşı bir duruş sergilemek, gazetecilik mesleğine olan saygıyı ve destekleri artırmak için bir fırsattır. Dünyanın her köşesinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde kamuoyunu aydınlatmak amacıyla emek gösteren gazetecilerimiz hepimizin gözü, kulağı ve sesi olma görevini en zor koşullar altında bile başarıyla yerine getirmektedirler. Onların azimli çalışmaları, demokrasimizi güçlendirmekte ve bilgiye dayalı bir toplumun temellerinin atılmasında yapı taşı olmaktadır.

Bu vesileyle değerli gazetecilerimiz başta olmak üzere ülkemizin her köşesinde bu kutlu mesleği en güzel şekilde icra eden Gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

6 Şubat asrın felaketinde kaybettiğimiz Basın Mensubu arkadaşlarımıza da Allahtan Rahmet Ailelerine sabırlar diliyorum.

 

AdminAdmin