SPOR
Giriş Tarihi : 28-06-2024 15:35

İl Müdürü Keleş; Çocuklarımız Sporla İç İçe Bir Yaz Geçirecekler

Okulların tatile girmesi ile birlikte çocukların ve gençlerin sporla vakit geçirmeleri, topluma daha güçlü ve sağlıklı entegrasyonu amacıyla, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılış töreni Sümerevler Futbol Sahasında düzenlendi.

İl Müdürü Keleş; Çocuklarımız Sporla İç İçe Bir Yaz Geçirecekler

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Bakanlığımızın uzun yıllardır düzenlediği GSB spor okullarının artık daha coşkulu ve kalabalık geçiyor, 81 ilde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki Çocuk ve Gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

İl Müdürü Keleş, Sadece yazın değil, bu imkânlardan kış aylarında da yararlanacaklar. Onları yalnız spor salonlarına değil, gençlik merkezlerimize de bekliyoruz. Her bir evladımızın içinde parlatılmayı bekleyen nice cevherler var. Biz onları el birliğiyle gün yüzüne çıkaracak, çocuklarımızı yetenekli oldukları alanların en iyisi olmaları için yüreklendireceğiz. Yürüyün, koşun, sporla kucaklaşın çocuklar. Her şey gönlünüzce olsun.”

Eylül ayına kadar sürecek GSB spor okullarında 05-18 yaş grubu çocuklara 33 farklı branşta ücretsiz spor eğitimi verilecek.

Açılış sonrası Sümerevler Futbol Sahasında farklı branşlarda gösteri maçı yapan sporcuları tek tek gezerek başarı dileyen İl Müdürü Fikret Keleş sporcularla günün anısına fotoğraf çektirdi.

AdminAdmin