GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2023 20:50   Güncelleme : 19-11-2023 20:59

Akademisyen Yusuf Öztürk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

Yerel seçim tarihi yaklaşırken partilerin aday adayları açıklanmaya başladı. Adıyaman AK Parti Belediye Başkanlığı aday adayları listesine Akademisyen Yusuf Öztürk de katıldı.

Akademisyen Yusuf Öztürk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı

Genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Akademisyen İş İnsanı Yusuf Öztürk Yerel seçimlerde Adıyaman AK Parti Belediye Başkanlığı aday adayı oldu.

Yusuf Öztürk,” Yaşanan depremde en fazla hasar alan illerin başında kendisinde neşvünema bulduğumuz göz bebeğimiz Adıyaman’ımız gelmektedir. Bu acı ve felaketi hep birlikte göğüslemek düsturuyla Siyaseti Allah’ın rızası, milletin duası için yapılması gereken bir görev olarak görmekteyiz. Yıkılan evlerimizin yeniden inşası ile yetim ve öksüzlerin korunup gözetlenmesi başta olmak üzere yeni neslin inşa ve ihyasının öncelikli hedefimiz olduğunu unutmadan “Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde millet olarak, devlet olarak bu zor zamanları birlikte aşacağız. Adıyaman’ımızın kadim kültürünü yaşatıp AK parti hükümetleri döneminde oluşan kalkınma ve ilerlemeden en fazla payı alan şehir olacağız. Adıyaman’ımızı kalkındıracak güç, yine kendi azim ve kararlılığımızdır. Adıyaman’ımızın yarası derin ve çok tazedir bu yaranın sarılması için büyük bir çaba ve insan üstü bir performansın şart olduğu bilincindeyiz. Ama bu derin yaranın da ancak Adıyaman aşkı ve sevdasıyla sarılacağına da inancımız tamdır. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Adıyaman’ımızda kapı kapı dolaşacak ve bütün gayretlerle vakte vakit katarak, kararlılıkla, sabırla, 2024 seçimlerinde 31 Mart günü bu başarıyı birlikte taçlandıracağız. Biz siyasetin tek limanının ahlak olduğu şiarını asla unutmayacağız. Bu şiar çerçevesinde farklı siyasi çizgilerden gelen kişilerin belli değer ve ilkeler üzerinde buluşma noktası olacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, toparlayan, birleştiren olacağız. Özellikle Adıyamanlı hemşerilerimizin hayallerine tercüman olmaya çalışıp, genç kardeşlerimizin hayallerini anlamaya çalışacağız. Bu hayalleri projelendirmeye çalışıp, gecemizi gündüzümüze katacağız. Bu gayreti gösterirken hiçbir şekilde kibirlenmeyeceğiz, tepeden bakmayacağız, samimi, ahlak sahibi, iddia sahibi ve irade sahibi olacağız. Rabbim bu yürüyüşümüzde ayaklarımızı sağlam kılsın, yolumuzu açık etsin. Acımız büyük; acılarımızı ortak yaralarımızı elden geldiğince sarmayı ve acılarımıza merhem olmayı kendimize şiar edindik.

"Her şey Adıyaman için bu ışık sönmeyecek" şiarıyla her kesimin duygu dünyasına tercüman olmaya çalışan; yıkıcı, ötekileştiren, tepeden bakan ve hırslı bir dil kullanmayan çatışmayı değil dayanışmayı esas alan, gençlerimizin hayallerine kayıtsız kalmayan, milletimizin taleplerini önemseyen  ve bölgenin yeniden kalkınması, ihya ve inşası amacıyla proje üreten bir yaklaşım siyaset tarzımız olacaktır.

Adıyaman’ımızın taşına toprağına, suyuna havasına aşık bir kardeşiniz olarak desteğinizi talep ediyoruz. Niyet hayr, akıbet hayr.

Gayret bizden muvaffakiyet Allah’tan…” Dedi.

Yusuf Öztürk Kimdir?

Yusuf Öztürk, 1 Ekim 1980'de Adıyaman'da doğdu. Adıyamanlı saygın "Hacı Yusuf" ailesinden gelmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 2003-2011 yılları arasında Suriye'de İslâmî İlimler ve Arapça eğitimi aldı. 2012'de Dârul-Kurân Vakfı'nı kurarak eğitim ve yardım faaliyetleri yürüttü. 2015'te İstanbul'da "Başakşehir Akademisi İlham Vakfı"nın kuruluşunda öncülük etti. Türkiye'nin liderliğindeki projelere katkı sağladı. Ayrıca, enerji ve savunma alanındaki kurumlara danışmanlık hizmeti vererek Türkiye'nin bölgesel liderliğine katkıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye Yüzyılı" vizyonu doğrultusunda Adıyaman ve Türkiye'ye hizmet etmek amacıyla siyasette yer alıyor. Öztürk, Arapça bilen, evli ve dört çocuk babasıdır.

AdminAdmin