KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-07-2023 14:15

Adıyamanlı Sanatçı Mahmut Karadağ; Umutlarım Yarım Kaldı

Türkiye'yi sarsan 6 Şubat Depremini Adıyaman’da yaşayan Sanatçı Mahmut Karadağ, Depremle İlgili Yazıp Seslendirdiği Eseri Sunmaya Hazırlanıyor.

Adıyamanlı Sanatçı Mahmut Karadağ; Umutlarım Yarım Kaldı

Sözü ve müziği Adıyamanlı Mahmut Karadağ’a ait olan ‘Umutlarım Yarım Kaldı’ adlı eser, 8 Temmuz Cumartesi günü dinleyicileriyle buluşacak.

Daha önce Adıyaman’ın kültürünü ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerini sözlere dökerek seslendiren Karadağ, “ Öncelikle asrın felaketinde kaybettiğimiz binlerce hemşerimize Allahtan rahmet kalanlara sabırlar diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. İnşallah en yakın zamanda eski günlerimize döneriz.  Depremi bende tüm Adıyamanlı hemşerilerim gibi yaşadım. Akrabalarımı, arkadaşlarımı kaybettim. Hepimiz için zor bir dönemdi. Kaybettiğimiz hemşehlerimizin anısına bu ağıdı yazıp kaleme döküp seslendirdim. Mezarlıklarda; Gelin olacak bacılarımızın gelinlikleri, kardeşlerimizin damatlıkları, yarım kalan birçok anılarını anlatan simgeler var. Bu durum beni çok etkiledi. Bundan ötürü bu ağıdı kaleme aldım. Deprem acısını yaşayan herkesin duygularına bir nebze de olsa tercüman olmaya çalıştım. Birde bu ağıdımızla ilgili bir klip çalışması hazırladık. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Seslendirmiş olduğum ağıt nasip olursa 8 Temmuz Cumartesi dinleyicilerimizle buluşacak, eserimizi tüm ulusal yayınlarda, sosyal medya platformlarında paylaşacağız. Tüm Adıyamanlılardan bu esere destek olmalarını rica ediyorum” dedi.

 

AdminAdmin